Bosna Foça ve İzmir Foça Kardeşler Buluştu » Boşnak HaberBoşnak Haber

23 Haziran 2024 - 04:02

Bosna Foça ve İzmir Foça Kardeşler Buluştu

Bosna Foça ve İzmir Foça Kardeşler Buluştu
Son Güncelleme :

30 Temmuz 2023 - 16:38

KARDEŞ FOÇA’LAR BULUŞTU…

Kardeş olduğu, Bosna Hersek şehirlerinden Ustikolina, Foca Belediyesi’nin Foca Yaz Festivali kapsamında resmi daveti üzerine İzmir Foça Belediyesi’ni temsilen meclis üyeleri Kenan Gülay, Hakan Barcın ve Semih Uzun katıldı.

Foça Belediye meclis Üyesi Kenan Gülay, “Ustikolina Foca Belediye Başkanı Muyo Soracija ve bazı meclis üyeleriyle birlikte bizi belediye makamında çok sıcak bir şekilde karşıladılar, yaptığımız görüşmede ben kendileriyle kardeş şehir olmaktan duyduğumuz memnuniyeti ve başkanımız Fatih Gürbüz’ün selamlarını ilettim. İki belediye arasında ekonomik ve kültürel ilişkileri geliştirmek ve güçlendirmek amacıyla baştan beri çalıştığımız (Her fidan bir umut) projesinin Güneydoğu depremi nedeniyle geciktigini, ancak projenin gündemimizde olduğunu ifade etti” dedi.

Foça Belediye Meclis üyesi Hakan Barcın da, “Sakin Şehir projesinden bahsettik. ve kardeş şehir olarak sizleri de Sakin Şehir olmaya davet ediyorum” dedi.

Daha sonra belediye başkanı Muyo Soracija ve meclis üyeleri söz alarak bu projelerin kendilerini mutlu ettiğini ve iki belediyenin uzun yıllar kardeşliğinin devam etmesini istediklerini dile getirdiler. 

YORUM YAP