KARADAĞ GÖÇMEN KİMLİĞİ GERÇEKLERİ » Boşnak HaberBoşnak Haber

28 Mayıs 2024 - 01:12

KARADAĞ GÖÇMEN KİMLİĞİ GERÇEKLERİ

KARADAĞ GÖÇMEN KİMLİĞİ GERÇEKLERİ
Son Güncelleme :

03 Mart 2023 - 23:17

ROJAYE’DEKİ ROJAYELİLER BOŞNAK VE ARNAVUT OLMAKLA GURUR DUYUYORLARKEN TÜRKİYE’DE BİRKAÇ ROJAYE VE CİVARINDAN OLANLARA NE OLUYOR DA BOŞNAK VE ARNAVUT KELİMELERİNİ AĞIZLARINA ALMIYORLAR ?
SİZE NE OLUYOR DA KARADAĞ SINIRLARI İÇİNDE KALMIŞ OLAN SANCAK BÖLGESİNDEN TÜRKİYE’YE GELENLER İÇİN “KARADAĞLI BOŞNAK GÖÇMENLERİ” VE “KARADAĞLI ARNAVUT GÖÇMENLERİ” DEMİYORLAR DA,
ONLARIN BOŞNAK VE ARNAVUT KÖKENLİĞİNİ İNKÂR EDEN VE KARADAĞLI KİMLİĞİNİ ÇAĞRIŞTIRAN “KARADAĞLI GÖÇMENLER” İFADESİNİ KULLANIYORLAR?
SİZE NE OLUYOR DA DEDELERİ 1914-1916 ÇANAKKALE SAVAŞLARINDA, 1918-1923 KURTULUŞ SAVAŞINDA BU VATANIN KURTULUŞU, TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN KURULUŞU İÇİN BİNLERCE ŞEHİT VERMİŞ BOŞNAK VE ARNAVUT KÖKENLİ TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞLARI SANCAKLI BOŞNAK VE ARNAVUTLARIN YAŞADIĞI İLLERDE, “KARADAĞLI GÖÇMEN KİMLİKLERİ” DAĞITIYORSUNUZ ?
AMACINIZ NE ?
KİME HİZMET EDİYORSUNUZ ?
TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLET KURUMLARININ BU YÜRÜTTÜĞÜNÜZ PROJEDEN HABERİ VE İZNİ VAR MI ?
TÜRKİYE CUMHURİYETİ KANUNLARINDA TANIMI VE YERİ OLMAYAN BU KİMLİKLERİ ALABİLMEK İÇİN DAĞITTIĞINIZ İNSANLAR TARAFINDAN İMZALANMIŞ KARADAĞ DEVLETİ RESMİ EVRAKLARININ İLERİDE BU İNSANLARI VE ONLARIN GELECEK NESİLLERİNİ YASAL OLARAK NE GİBİ SIKINTILARA SOKACAĞINDAN HABERİNİZ VAR MI ?
KARADAĞ’DAKİ BOŞNAK VE ARNAVUTLAR KARADAĞ DEVLETİNDE MİLLET OLARAK TANINMIŞ OLUP BOŞNAK VE ARNAVUT PARTİLERİ İLE PARLAMENTODA DA TEMSİL EDİYORLARKEN, NEDEN BU KİMLİKLER “KARADAĞLI BOŞNAK GÖÇMEN KİMLİĞİ” VE “KARADAĞLI ARNAVUT GÖÇMEN KİMLİĞİ” ADI ALTINDA DEĞİL DE KARADAĞLI MİLLİYETİNİ, KARADAĞLI UYRUĞUNU DA İFADE EDEN “KARADAĞ GÖÇMEN KİMLİĞİ” ADI ALTINDA VERİLİYOR ?
TÜRKİYE’DE NEDEN KARADAĞ DİASPORASI (KARADAĞ MİLLETİNİNN YURT DIŞINDAKİ PARÇASI) OLUŞTURULMAK İSTENİYOR ?
KARADAĞ’DA, KARADAĞ DEVLETİNİ ELE GEÇİRMEK, YÖNETMEK VE JEOPOLİTİK OLARAK YERİNİ BELİRLEMEK İÇİN KARADAĞLILAR VE SIRPLAR ARASINDAKİ ÇOK TEHLİKELİ ÇEKİŞMELERE NEDEN TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATAMDAŞLARINI KARIŞTIRIYORSUNUZ ?
TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞLARININ DA UYMAK ZORUNDA OLDUĞU TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ’NİN BİR BAŞKA ÜLKE İÇİŞLERİNE KARIŞMAMA POLİTiKALARINA AYKIRI PROJELERDE GÖREV ALIYORSUNUZ ?
BİR BAŞKA DEVLETİN TÜRKİYE CUMHURİYETİ İÇİNDE YAPTIĞI HER İŞ, FAALİYET VE YÜRÜTTÜĞÜ HER PROJE İLE İLGİLİ TÜRKİYE CUMHURİYETİ İLE ANLAŞMA YAPMAK, İZİN ALMAK VE HABER VERMEK ZORUNDADIR.
NEDEN KARADAĞ DEVLETİ BU FAALİYETİNİ TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ İLE ANLAŞARAK YAPMIYOR DA SİZİN ÜZERİNİZDEN YÜRÜTÜYOR ?
TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ HABERİ VE İZNİ OLMADAN YABANCI BİR ÜLKE MENFAATLERİ İÇİN ÇALIŞTIĞINIZIN BİLMEM FARKINDA MISINIZ ?
HALKIMIZ İÇİN YAPIYORUZ DİYORSANIZ; YASAL OLARAK HANGİ HALK VE HANGİ YASAL SEÇİM İLE SİZİ BU VAZİFE İÇİN SEÇTİ ?
CUMHURİYETİMİZİN 97. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNDE TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞLARI OLARAK SİZE BUNLARI HATIRLATMAK İSTEDİK AMA, GERÇEKTE YAZIMIZ, SÖZÜMÜZ SİZE DEĞİL, SİZ OKTAN ÇIKMIŞ YAY GİBİSİNİZ; ARTIK GERİYE DÖNÜŞÜNÜZ OLAMAZ !
KARADAĞ GÖÇMEN KİMLİĞİNİ ALANLAR İÇİNDE BU KİMLİKTEN VAZGEÇMEK İSTEYENLER, KİMLİKLERİNİ SADECE YIRTABİLİRLER AMA, ISLAK İMZALI EVRAKLARINI BİR DAHA GERİ ALAMAZLAR !!!
DOLAYISI İLE ULUSLARARASI KANUNLARA GÖRE ARTIK KİMLİKLERİ, “KARADAĞ KÖKENLİLER” VE “KARADAĞ DİASPORASI” OLACAKTIR.
TÜRKLER, BOŞNAKLAR, ARNAVUTLAR ASLA KARADAĞ KÖKENLİ DEĞİLLER ?
TÜRKLER, ORTA ASYA, ANADOLU VE TRAKYA KÖKENLİDİR.
BOŞNAKLAR, TARİHİ BOSNA HERSEK VE SANCAK KÖKENLİLER.
ARNAVUTLAR, ARNAVUTLUK VE KOSOVA KÖKENLİDİR.
SIRPLAR, SIRBİSTAN VE KARADAĞ KÖKENLİDİR.
HIRVATLAR, HIRVATİSTAN KÖKENLİDİR.
YUNANLILAR, YUNANİSTAN KÖKENLİDİR.
KARADAĞLILAR, KARADAĞ KÖKENLİDİR.
ÇİNLİLER ÇİN KÖKENLİDİR .
O EVRAKLARI İMZALAYANLAR KARADAĞ DEVLETİ, KARADAĞ DİASPORA KANUNUNUN, GÖÇMENLER BÖLÜMÜNDE YAZILI OLAN; “KARADAĞ GÖÇMEN KİTAPÇIĞI’NI ALANLAR KARADAĞ KÖKENLİLİĞİNİ KABUL EDERLER” İFADESİNİ KABUL ETMİŞ OLDULAR !!!
BİLMEM ANLATABİLDİK Mİ?.
GERÇEKTE BİZİM YAZIMIZ, SÖZÜMÜZ, UYARILARIMIZ TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞLARI OLAN VE BOSNA HERSEK’TE SIRBİSTAN’DA, KARADAĞ’DA VE KOSOVA’DA SOYDAŞLARI YOK EDİLMEK İSTENEN BOŞNAK VE ARNAVUT KÖKENLİ KARDEŞLERİMİZEDİR VE DE BU İŞİ YAPANLARIN YAKINLARINADIR !?
HERKESİN AKLINI BAŞINA ALMASI GEREKİYOR. KENDİ DEVLETİNİN BİLGİSİ VE YASAL İZNİ OLMADAN YABANCI DEVLETLER ADINA FAALİYET GÖSTERMEK EN HAFİF TABİRİ İLE VAHŞİ BİR AYI İLE DANS ETMEYE KALKIŞMAK GİBİDİR.
KANUNDA “BİLMİYORDUM” YOKTUR !!!
SOYUNU İNKAR ETMEYEN, TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞI OLMAKLA GURUR DUYAN, TÜRK MİLLETİ’NİN BİR FERDİ OLMAKLA ÖVÜNENLERE SELAM OLSUN !
CUMHURİYET BAYRAMLARI KUTLU OLSUN …
Bakınız Karadağ Diaspora (Karadağ dışında devamlı olarsk yaşayan kendini Karadağlı uyruğundan/milletinden görenler) kanunununu 3. ve 4. maddeleri kspdamındaki 2. fıkrası ne diyor:
III. SAVJET ZA SARADNjU SA DIJASPOROM – ISELjENICIMA
Obrazovanje Savjeta za saradnju sa dijasporom – iseljenicima
IV. NAGRADE, ISELjENIČKA KNjIŽICA I DANI DIJASPORE – ISELjENIKA
Dijaspora – iseljenici
Član 2
Dijasporom – iseljenicima smatraju se crnogorski državljani i druga lica porijeklom iz Crne Gore, koji žive u inostranstvu i koji Crnu Goru doživljavaju kao svoju matičnu državu ili državu porijekla i baštine je kao demokratsku, nezavisnu, suverenu i građansku.
– Diaspora yani göçmenler, yurt dışında yaşayan ve Karadağ’ı anavatanları olarak gören Karadağ vatandaşları ve diğer Karadağ kökenli kişilerdir.
Soru: Sancak’tan Türkiye’ye gelenlerin anavatanı Karadağ mı ?
Cevap: Değil.
Soru: Sancak’tan Türkiye’ye gelenler Karadağ vatandaşları mı?
cevap: Değil.
Soru: Sancak’tan Türkiye’ye gelenler Karadağ kökenli mi?
Cevap: Değiller. Tarihi Doğu Bosna’nın Sancak bölgesi kökenli Boşnak ve Arnavutlardır.
Soru: Karadağ çifte vatandaşlığı ile bir ilgisi var mı ?
Cevap: Yok.
Soru: Bu kimlikle Karadağ pasaportu alınabilir mi ?
Cevap: Alınamaz. Avrupa Birliği 2018 yılında bu gibi her türlü imlikleri tanımadığını resmen açıkladı.
Karadağ Göçmen Kitapçığı nedir ?
Iseljenička knjižica
Član 36
Pripadniku dijaspore – iseljeniku koji nije crnogorski državljanin, na lični zahtjev, izdaje se iseljenička knjižica.
– Karadağ vatandaşı olmayan, göçmen olan diaspora üyesine kişisel talep üzerine göçmen kitapçığı verilir.
Iseljenička knjižica je javna isprava koja imaocu, za vrijeme boravka u Crnoj Gori, služi u svrhe predstavljanja i identifikacije kao pripadnika dijaspore – iseljenika i u druge svrhe se ne može koristiti.
– Göçmen kitapçığı, sahibinin Karadağ’da kaldığı süre boyunca diaspora – göçmenlerin bir üyesi olarak tanıtılması ve kimlik tespiti amacıyla hizmet ettiğine ve BAŞKA AMAÇLARLA (!?) kullanılamayacağına dair kamuya açık bir belgedir.
Imaoci iseljeničkih knjižica, u skladu sa zakonom, mogu imati određene povoljnosti i olakšice u slučaju investiranja i drugih ekonomskih aktivnosti, a naročito za poslove koji su od značaja za državne interese Crne Gore.
– Göçmen kitapçığı sahipleri, yasaya uygun olarak, yatırımlar ve diğer ekonomik faaliyetlerde bulunmaları durumunda, özellikle KARADAĞ’IN DEVLET ÇIKARLARI İÇİN (!?) önemli olan işler için belirli faydalara ve kolaylıklara sahip olabilirler.
***** Sadece gerçekleri bilin istedik.
 
NUSRET SANCAKLI

YORUM YAP