Hangisi hakiki zeytinyağı? Gerçeğini bu yöntemle hemen anlayacaksınız » Boşnak HaberBoşnak Haber

20 Temmuz 2024 - 01:06

Hangisi hakiki zeytinyağı? Gerçeğini bu yöntemle hemen anlayacaksınız

Hangisi hakiki zeytinyağı? Gerçeğini bu yöntemle hemen anlayacaksınız
Son Güncelleme :

14 Ekim 2023 - 21:46

Hangisi hakiki zeytinyağı? Gerçeğini bu yöntemle hemen anlayacaksınız

Hakiki zeytinyağı nasıl anlaşılır? Riviera zeytinyağı nedir? en çok merak edilen konular arasında. Hakiki zeytinyağını anlamanız artık çok basit. Bu yöntem sayesinde gerçek zeytinyağını hemen anlayacaksınız.

Hakiki zeytinyağını anlamanız artık çok basit. Bu yöntem sayesinde gerçek zeytinyağını hemen anlayacaksınız.

HAKİKİ ZEYTİNYAĞI NASIL ANLAŞILIR?

Sol başta görünen yeşil renk olan yağ, erken hasat dediğimiz yağ. Rengi genelde yeşil olur. Zeytin ağaçta olgunlaşmasını tamamlamıştır, fakat daha kararmaya başlamadan ağaç üzerinden toplanır.

zeytinyagicccc.jpg

Bu zeytin toplandıktan sonra üzerinden 4 saat geçmeden hemen sıkıma girer ve yağ çıkarılır. Zeytin bu haldeyken içindeki mineraller üst seviyedir. bolca klorofil içerir ancak bu yöntemde zeytinden çıkan yağ oranı az olduğundan maliyetlidir.

Sabahları kahvaltıda salatalarda ve birçok hastalıkta kullanılır, maliyeti yüksek olduğundan satış fiyatı da yüksektir.

HER TÜRLÜ YEMEKTE KULLANILABİLİYOR

Ortada gördüğünüz yağ taze yağdır. Şöyle ki zeytin toplanır biriktirilir sonra sıkıma gider ve sıkımdan sonra dinlendirilmeden ambalajlanır ve piyasaya sürülür.

Aroması tadı mükemmeldir tek dezavantajı aslında bu dezavantaj değildir bence avantajdır dinlenmediği için rengi bulanıktır hafif tortuludur, zamanla tortusu dibe çökecektir. Her türlü yemeklerde salatalarda kahvaltıda rahatlıkla kullanılır ve ömrünüze ömür katar.

İSTER İLAÇ OLARAK KULLANIN İSTER GIDA

Sağ baştaki yağ ortadaki yağın sıkımdan sonra dinlenme tanklarına alınıp dinlendirilen tortusu dibe çöktükten sonra satışa sunulan aroması kokusu her şeyi ile mükemmel doğanın insanlara sunduğu en güzel gıdadır. İster gıda olarak ister ilaç olarak her şeyde kullanabilirsiniz.

Sızma zeytinyağı zeytin toplandıktan sonra kırma ve parçalama ezme yöntemi ile zeytinden ayrıştırılması sonucu elde edilen yağdır. Hiçbir katkı maddesi ve Kimyasal kullanılmaz.

RİVİERA ZEYTİNYAĞI NEDİR?

Riviera zeytinyağı da ise yağın içine asidi çok yüksek olduğundan tatlandırıcılar asit azaltıcılar eklenir ve bu yağ rafine edilir. Bazı durumlarda içine mısır özü gibi maddeler katılır.

 

https://www.gunboyugazetesi.com.tr/hangisi-hakiki-zeytinyagi-gercegini-bu-yontemle-hemen-anlayacaksiniz-231032h.htm

YORUM YAP