Sancaklı Boşnak Kolaşinac Hayrına Ücretsiz Pide Dağıtıyor » Boşnak HaberBoşnak Haber

16 Nisan 2024 - 22:56

Sancaklı Boşnak Kolaşinac Hayrına Ücretsiz Pide Dağıtıyor

Sancaklı Boşnak Kolaşinac  Hayrına Ücretsiz Pide Dağıtıyor
Son Güncelleme :

02 Nisan 2023 - 13:04

Kolasinac, dede yadigari fırınında hazırladığı ramazan pidelerini ücretsiz dağıtıyor

Sırbistanlı Kolasinac, dede yadigari fırınında hazırladığı ramazan pidelerini ücretsiz dağıtıyor

Sancak‘ın Novipazar şehrinde yaşayan Albin Kolasinac, işlettiği 80 yıllık dede yadigarı fırınında yardıma muhtaç kişilere ücretsiz ramazan pidesi dağıtıyor.

Novipazar’daki eski çarşıda bulunan 80 yıllık fırının işletmecisi Kolasinac, AA muhabirine, dedesi Avdija’nın dükkanın ilk sahibi olduğunu, babası Besim’in mesleği devraldığını ve kendisinin de üçüncü nesil işletmeci olduğunu söyledi.

Fırıncılığın zanaat olduğunu ifade eden Kolasinac, küçük yaşlarda başladığı işini kızı Melita ve oğlu Kerim’e öğrettiğini ve dükkanı beraber işlettiklerini kaydetti.

 

“Bu fırında pişen ramazan pidesinin kokusu ve tadı çok güzel”

Üniversite öğrencisi Melita Kolasinac, aynı zamanda fırında çalıştığını belirterek, “İftardan önce dükkanın önü çok kalabalık oluyor, neredeyse bütün şehir buraya geliyor.” ifadesini kullandı.

Melita Kolasinac, “Bu ramazanda da önceki yıllarda olduğu gibi maddi durumu iyi olmayan insanlara ramazan pidesini ücretsiz veriyoruz.” dedi.

Novipazarlı Sejfudin de şehirdeki en lezzetli ramazan pidesinin Kolasinac ailesinin fırınından çıktığını dile getirerek, “Bu mesleği nesilden nesle taşıdılar. Bu fırında pişen ramazan pidesinin kokusu ve tadı gerçekten çok güzel.” diye konuştu.

Novipazarlı aile, ücretsiz pide dağıtımını ramazan boyunca devam ettireceklerini ve ihtiyaç sahibi herkesin dükkanlarına gelebileceğini belirtti.

AA

YORUM YAP