Meyve ve Sebzelerimize Bosna talip oldu » Boşnak HaberBoşnak Haber

16 Haziran 2024 - 02:59

Meyve ve Sebzelerimize Bosna talip oldu

Meyve ve Sebzelerimize Bosna talip oldu
Son Güncelleme :

08 Aralık 2015 - 19:57

Türk hava sahasını ihlal eden Rus savaş uçağının Türkiye tarafından düşürülmesinden sonra iki ülke arasında kriz yaşanırken, Rusya’nın Türk mallarına ambargo koymasının ardından Bosna-Hersek’ten Türkiye’ye müjdeli haber geldi. Rusya’nın ambargo koyup almadığı meyve ve sebzelere Bosna-Hersek talip oldu.

Rusya, Türkiye’den aldığı yaş meyve – sebzeye ambargo uygularken Bosna-Hersek’ten bu ürünlere talep geldi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Bosna-Hersek’in Türkiye’den yaş meyve-sebze talebinde bulunduğunu açıkladı. Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) temsilcilerini makamında kabul eden Bakan Çelik, Rusya’nın uyguladığı ambargo sonrasında Türk çiftçisini bir nebze de olsa rahatlacak açıklamalarda bulundu.

Bu Sabah Bosna-Hersek’ten yetkililer ile görüştüğünü aktaran Çelik, “Bosna-Hersek, resmen Türkiye’den yaş meyve-sebze talebinde bulundu. Türkiye’den bu güne kadar çok az yaş meyve-sebze aldığını ifade eden yetkililer, ihtiyaçlarını başka ülkelerden gidermek zorunda kaldıklarını, ama bundan sonra Türkiye’den daha fazla alım yapılacağını söylediler” dedi.

 

Kaynak: http://www.haberiyakala.com/2015-12-07-bosna-hersek-turkiye-meyve-ve-sebzelerine-talip-oldu-h43581.haber

YORUM YAP