Mehmed Bazdarevic: Büyük bir iş başardık » Boşnak HaberBoşnak Haber

23 Haziran 2024 - 10:43

Mehmed Bazdarevic: Büyük bir iş başardık

Mehmed Bazdarevic: Büyük bir iş başardık
Son Güncelleme :

14 Ekim 2015 - 18:51

Bosna Hersek Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Mehmed Bazdarevic, EURO 2016 play off turuna ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bosna Hersek Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Mehmed Bazdarevic, 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda (EURO 2016) play-off turuna kalarak “büyük bir iş başardıklarını” söyledi. Bosna Hersek Milli Takımı, 3-2’lik Kıbrıs Rum Kesimi galibiyetinin ardından başkent Saraybosna’ya geldi. Uluslararası Saraybosna Havalimanı’nda kafileyi çok sayıda taraftar karşıladı.

Teknik direktör Bazdarevic, burada yaptığı açıklamada, play-off turunu bugün değil birkaç gün sonra düşünmeye başlayacaklarını belirterek, “Önce kutlayıp sonra play-off turunu düşünmeye başlayacağız. Büyük bir iş başardık. Oyuncularımı tebrik ediyorum” diye konuştu.

Elde ettikleri başarıdan dolayı hala çok duygusal olduğunu ifade eden Bazdarevic, “Milli Takım’ın başına geldiğimde, birçok kişi başarılı olamayacağımızı düşünüyordu. Halkımızı mutlu etmek için play-off turunda elimizden geleni yapacağız” dedi.

Bazdarevic, play-off turunda hangi rakiple karşılaşmak istediklerine dair yorum yapmazken, bu aşamadan sonra her rakibin güçlü olduğunu söyledi.

Dün akşam oynanan maçta 2 gol atan Haris Medunjanin de yaptığı açıklamada, “Rakibimizi yenmemiz gerektiğini biliyorduk. Önemli olan amacımıza ulaşarak, play-off turuna kalmış olmamız. Şimdi pazar günkü kurayı bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

EURO 2016 Elemeleri B Grubu son maçında Bosna Hersek, deplasmanda Kıbrıs Rum Kesimi’nin 3-2 yenerek play-off turuna kalmaya hak kazanmıştı.

AA

 

KAYNAK : http://www.fanatik.com.tr/2015/10/14/mehmed-bazdarevic-buyuk-bir-is-basardik-624688

 

YORUM YAP