Kartal’da silahlı soygun » Boşnak HaberBoşnak Haber

15 Haziran 2024 - 22:49

Kartal’da silahlı soygun

Kartal’da silahlı soygun
Son Güncelleme :

10 Ağustos 2016 - 15:19

Kartal‘da maskeli ve silahlı iki kişi, bir akaryakıt istasyonundan yaklaşık 5 bin lira alıp kaçtı.Kaçan iki şüpheliden biri yakalandı.

Hürriyet’in haberine göre; Maskeli ve silahlı iki kişi, plakasız beyaz bir araçla D-100 Karayolu Yakacık mevkisindeki bir akaryakıt istasyonuna geldi.

Akaryakıt istasyonunda çalışanları korkutmak için havaya ateş eden şüpheliler, daha sonra pompacıların üzerindeki ve kasadaki yaklaşık 5 bin lirayı alıp kaçtı. Olay yerine gelen polis ekipleri ile şüpheliler arasında kovalamaca yaşandı. Karlıktepe Mahallesi’nde aracı terk edip yaya olarak kaçan şüphelilerden biri yakalandı. Diğer zanlının yakalanması için ise ekiplerin çalışması sürüyor. Olay yeri inceleme ekipleri de akaryakıt istasyonunda çalışma yaptı.

Soygun sırasında akaryakıt istasyonunda bulunan kamyon şoförü Rafet Biçer (63), yaptığı açıklamada, Pendik istikametinden gelen soyguncuların maskeli ve iki kişi olduğunu söyledi. Akaryakıt istasyonuna giren soyguncuların havaya ateş ettiğini ifade eden Biçer, “Maskeli bir kişi, bize silah çekti ve havaya iki el ateş etti. Arkadaşlarımızın üzerinden parasını ve cüzdanını aldı. Marketteki paraları da aldılar” dedi Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

 

Kaynak: http://www.kartal24.com/65036-kartalda-silahli-soygun

1

YORUM YAP