Bosna Hersekli şehit ailelerine kurban eti dağıtıldı » Boşnak HaberBoşnak Haber

27 Mayıs 2024 - 17:25

Bosna Hersekli şehit ailelerine kurban eti dağıtıldı

Bosna Hersekli şehit ailelerine kurban eti dağıtıldı
Son Güncelleme :

25 Eylül 2015 - 16:15

Avrupa Birliği Barış Gücü bünyesinde Bosna Hersek’te görev yapan Türk birliği, şehit ailelerine kurban eti dağıttı.

 

SARAYBOSNA

Avrupa Birliği Barış Gücü (EUFOR) bünyesinde Bosna Hersek’te görev yapan Türk Temsil Heyet Başkanlığı, Kurban Bayramı dolayısıyla Saraybosna’daki şehit ailelerine kurban eti dağıttı.

Kurban paketleri, başkent Saraybosna’da her gün binden fazla ihtiyaç sahibine yemek veren aşevinin önünde, daha önce şehit aileleri dernekleri ile aşevinin birlikte tespit ettiği ihtiyaç sahibi şehit ailelerine dağıtıldı.

Bosna Hersek Türk Temsil Heyeti Başkanı Kurmay Albay Abdullah Özkantar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu bayram da Bosna Hersekli ihtiyaç sahiplerinin sevindirmek istediklerini belirterek, 1994 yılında beri Bosna Hersek’te görev yapan Türk askerinin toplumsal problemlerden kültür alanına birçok konuda çeşitli yardımlarda bulunduğunu kaydetti.

Sadece Saraybosna’da değil, diğer bölgelerde de kurban paketleri dağıtacaklarını aktaran Özkantar, Saraybosna’nın yanı sıra Srebrenitsa, Zenitsa, Livno, Yablanitsa bölgelerinde yaklaşık bin kurban paketi dağıtılacağını söyledi.

Aşevi yöneticisi “Zilha Teyze” lakaplı Zilha Şeta da Bosna Hersek Türk Temsil Heyet Başkanlığının beş yıldır aralıksız olarak ülkedeki ihtiyaç sahiplerine kurban eti dağıttığını anımsatarak, “Bugün de beraberlerinde hediyeleriyle, şehit ailelerine dağıtılacak kurban paketleriyle geldiler” dedi.

Kurban eti dağıtılan şehit ailelerinin çocuklarının da asker olduğuna işaret eden Şeta, “Türk askerinin de bugün üniformalarıyla aramızda olmalarından dolayı mutlu oldum” dedi.

Muhabir: Kayhan Gül-Vesna Besiç

 

KAYNAK :AA http://www.aa.com.tr/tr/dunya/bosna-hersekli-sehit-ailelerine-kurban-eti-dagitildi/320729

YORUM YAP