Makedonya Kökenlilere Müjde !! » Boşnak HaberBoşnak Haber

11 Haziran 2024 - 23:59

Makedonya Kökenlilere Müjde !!

Makedonya Kökenlilere Müjde !!
Son Güncelleme :

26 Mayıs 2022 - 23:00

İstanbul-Üsküp tren seferleri için çalışma yürütülüyor

TCDD Taşımacılık ile Kuzey Makedonya Cumhuriyeti Demiryolları Bir Araya Geldi

TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü ve Kuzey Makedonya Cumhuriyeti Demiryolları’nın demiryolu idareleri arasında ikili iş birliği olanaklarının geliştirilmesi konulu toplantı 24 Mayıs Salı Günü Ankara’da gerçekleştirildi.

TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürü Hasan Pezük’ün başkanlığında, Strateji Geliştirme Dairesi koordinasyonunda gerçekleştirilen toplantıya Genel Müdür Yardımcıları Erol Arıkan, Çetin Altun, Şinasi Kazancıoğlu ile Daire Başkanları ve Kuzey Makedonya Cumhuriyeti Demiryolları temsilcileri katılım sağladı.

stanbul-Selanik-Üsküp Arasında Yolcu Treni İşletilmesi İçin Görüşmelerin Sürdürülmesi İstendi

Genel Müdür Hasan Pezük mevkidaşı Mubekir Palloshi ile lokomotif kiralama, İstanbul-Selanik-Üsküp yönü ve tersi istikamette yolcu treninin faaliyete geçirilmesi ve Kuzey Makedonya Cumhuriyeti Demiryollarına ait cer üniteleri ve çeken-çekilen araçların Türkiye’de onarılması konularında fikir alış verişinde bulundu.

Pezük: ”Demiryolu yolcu taşımacılığı diğer taşımacılık türleri içinde giderek payını arttırmaktadır. Pandemi koşullarında seferlerine ara verilen İstanbul- Sofya Ekspresimiz Nisan ayında seferlerine tekrar başladı. Üç yıl aradan sonra yolcularına kavuşan Orient Ekspresi de Ağustos ayında İstanbul’a gelecek. Uluslararası demiryolu yolcu taşımacılığının geliştirilmesi için iş birlikleri önem arz ediyor. Uluslararası yeni güzergâhlar için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İstanbul-Selanik-Üsküp arasında tren işletmeciliği yapılması için de faaliyetlerimiz devam ediyor.“ diye konuştu.

TCDD

YORUM YAP