Boşnak Öğrencilere Türkiye Yardımı » Boşnak HaberBoşnak Haber

12 Haziran 2024 - 17:13

Boşnak Öğrencilere Türkiye Yardımı

Boşnak Öğrencilere Türkiye Yardımı
Son Güncelleme :

22 Nisan 2016 - 8:46

Bosna Hersek’teki ilköğretim okulları ve liselerde seçmeli ders olarak Türkçe öğrenen 6 binden fazla öğrencinin katılımıyla Bosna Hersek’in Zenica şehrinde “Çocuk Şenliği” düzenlendi.

 

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler ve beraberindeki Belediye Meclis üyeleri ile Belediye Birim Müdürleri de Çocuk Şenliğine katılarak burada seçmeli ders olarak Türkçe öğrenen 6 bin Bosnalı çocuk ile bir araya geldi.
Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, Bosna Hersek’te Türk ve Osmanlı kültürünün yaşatılması adına verilen mücadelenin yanında olduklarını söyleyerek, “Bosna Hersek’in Zenica şehrinde 4.cüsü düzenlenen 23 Nisan Çocuk Şenliği’nde devletimizin yanında yanında olduk. Salonda 6 bin Bosnalı çocuğumuz Türk bayrağı dalgalandırdı. O yavrularımızın, Türkçe öğrenmeye başlamaları bizler için büyük mutluluk kaynağı oldu. Evlad-ı Fatihan’ın evlatlarına sahip çıkmanın, Balkanlardaki Türk ve Osmanlı kültürünün yaşatılması hususunda bizden daha gayretli Bosna halkı ile beraber olmanın mutluluğunu yaşadık. Milli Eğitim Bakanı Yardımcısı Sayın Orhan Erdem ile Yunus Emre Derneği’nin hazırladığı bayram pastasını beraber kesmenin, çocuklarımızın gözlerindeki mutluluğu görmenin zevkini halkımız adına yaşadık. 23 Nisan Şenliği için sponsor olan 100 kuruluş ve az sayıdaki belediler arasındaki Tavşanlı Belediyesi, kardeşlik hukukunu ve sahiplenme duygusunu başarılı bir şekilde yerine getirmiştir. Bu programa destek veren halkımıza ve meclis üyelerime teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
HÜSEYİN EFE

 

Kaynak: http://www.iha.com.tr/haber-bosna-hersekte-turkce-ogrenen-ogrencilere-sirt-cantasi-ve-kirtasiye-yardimi-553355/

YORUM YAP