Boşnak Medya ile Bosna Gezisi'ne Var mısınız ? » Boşnak HaberBoşnak Haber

12 Haziran 2024 - 15:24

Boşnak Medya ile Bosna Gezisi’ne Var mısınız ?

Boşnak Medya ile Bosna Gezisi’ne Var mısınız ?
Son Güncelleme :

14 Eylül 2016 - 2:11

BOŞNAK MEDYA’DAN BOSNA GEZİSİ..

30 EYLUL-3 EKİM VE 7 EKİM-10 EKİM TARİHLERİ ARASİNDA BOSNA’Yİ GEZİYORUZ..

FİYAT 380€.. UÇAK BİLETİ HARİC..

Program

1.GÜN

HAVA ALANINDA BİZİ BEKLEYEN SERVİS ARACIYLA OTELE GEÇİŞ.OTELE VALİZLER BIRAKILIP, ODALARA YERLEŞİLDİKTEN HEMEN SONRA SAVAŞ ZAMANINDA KULLANILAN MEŞHUR TÜNELE ZİYARET GERÇEKLEŞTİRİP, SAVAŞA ŞAHİTLİK ETMİŞ MEŞHUR UMUT TÜNELİNİ MÜŞAHEDE EDİYOR, SAVAŞ HAKKINDA BİLGİ ALIYORUZ. DAHA SONRA SAÇ BÖREK’TE PİTA (BOŞNAK BÖREĞİ) İLE ÖĞLE YEMEĞİ. YEMEKTEN SONRA BALKANLARIN VE BOSNA’MIZIN MEŞHUR TRİLEÇE TATLISINI AFİYETLE YEDİKTEN SONRA GEZİMİZE DEVAM EDİYORUZ.GAZİ HÜSREV BEY CAMİİ, KATOLİK KATEDRALİ, ORTODOKS KİLİSELERİ VE AYRICA SAVAŞ SIRASINDA KATLİAMIN YAPILDIĞI NOKTALARDAN BİRKAÇINI ZİYARET, GEZİ SIRASINDA İLGİLİ YERLER HAKKINDA BİLGİLENDİRME.1. DÜNYA SAVAŞININ ÇIKTIĞI NOKTA OLARAK BİLİNEN FRANZ FERDINAND SUIKASTININ YAŞANDIĞI LATİN KÖPRÜSÜ VE İLERİSİNDE YER ALAN İNAT KUÇA YANİ BOŞNAK İNADININ EFSANELEŞTİĞİ KÜÇÜK EVİ GÖRÜYORUZ.ARDINDAN KOVACI ŞEHİTLİĞİ VE ALIJA IZZET BEGOVICIN KABRINI ZİYARET.AKABİNDE AKŞAM YEMEĞİNDE MEŞHUR ZEJLO DA ÇEVAPİ (BOŞNAK KEBABI) YİYORUZ. ARDINDAN SEVDAH KUÇA’DA SEVDALİNKA EŞLİĞİNDE BOŞNAK KAHVESİNİ YUDUMLUYORUZ.OTELE GEÇİŞ DİNLENME.

2. GÜN

SABAH KAHVALTISININ ARDINDAN ÖZEL ARACIMIZ İLE MÜTHİŞ MOSTAR MANZARASI EŞLİĞİNDE GEZEREK MOSTAR ŞEHRİNE VARIŞ, MOSTARA UĞRAMADAN BLAGAJ BÖLGESİNDE BULUNAN BUNA NEHRİNİN DOĞDUĞU DAĞIN HEMEN KENARINDA BULUNAN ALPERENLER TEKKESİ VE TEKKEDE MEFTUN BULUNAN BALKANLARIN MANEVİ FATİHİ MEŞHUR SARI SALTUK HAN’IN KABRİNİ ZİYARET. AKABİNDE NEHİR KENARINDA BALIK ZİYAFETİ.DAHA SONRA ARACIMIZA İNTİKAL EDİP MOSTAR KÖPRÜSÜ VE ŞEHİR TURU YAPMAK ÜZERE YOLA ÇIKIYORUZ. BURDA MÜTHİŞ MOSTAR KÖPÜRÜSÜ MANZARASI EŞLİĞİNDE BOŞNAK KAHVEMİZİ YUDUMLUYORUZ. TURUMUZUN ARDINDAN SARAJEVO’YA DÖNÜŞ İÇİN TEKRAR YOLA ÇIKIYORUZ. AKŞAM YEMEĞİNİ JABLANİCA MEVKIINDE LEZİZ KUZU ÇEVİRME VE MÜTHİŞ MANZARA EŞLİĞİNDE AFİYETLE YİYORUZ.SONRASINDA SARAYBOSNA’DAKİ OTELİMİZE DÖNÜYORUZ.

3. GÜN

KAHVALTIMIZIN ARDINDAN MEŞHUR BOŞNAK SUCUĞU, KURU ET ALMAK İSTEYENLERLE ALIŞVERİŞE ÇIKTIKTAN SONRA SARAJEVO HAVA LİMANINA HAREKET EDİYORUZ.

NOT: 3 GECE KALANLAR İÇİN PROGRAM ŞÖYLE:

 3. GÜN: SABAH KAHVALTISININ ARDINDAN TRAVNIK’E DOĞRU YOLA ÇIKIYORUZ. TRAVNİĞE VARDIĞIMIZDA NEHİR KENARINDA EŞSİZ GÜZELLİKTEKİ DOĞA MANZARASINDA MEŞHUR TRAVNİK TATLISIYLA BİRLİKTE KAHVEMİZİ ( ÇAYIMIZI ) YUDUMLUYUYORUZ. DAHA SONRA TRAVNIK’TE STARİ GRAD YANİ ESKİ ŞEHRİ TURLUYORUZ. ARDINDAN TRAVNİK KALESİNİ ZİYARET EDİYORUZ. SONRA MEŞHUR TRAVNİK ÇEVAPİCİSİ HARİ’DE ÖĞLE YEMEĞİMİZİ YİYOR. AKABİNDE VRELO BOSNA DOĞA PARKINI GEZDİKTEN SONRA AKŞAM YEMEĞİ İÇİN GELENEKSEL BOŞNAK YEMEKLERİNİ TADIYORUZ.AKŞAM ARZU EDENLER İLE BAŞÇARŞI’DA MORICA HAN’DA KAHVE KEYFİ VE SERBEST DOLAŞIM ALIŞVERİŞ, HEDİYELİK EŞYA, BOŞNAK KAHVESİ, KURU ET İÇİN BOŞ VAKTİMİZ OLACAKTIR.

4. GÜN

KAHVALTIMIZIN ARDINDAN MEŞHUR BOŞNAK SUCUĞU, KURU ET ALMAK İSTEYENLERLE ALIŞVERİŞE ÇIKTIKTAN SONRA SARAJEVO HAVA LİMANINA HAREKET EDİYORUZ.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER:,

REHBERLİK HİZMETLERİ,OTEL ,YEMEKLER,ÖZEL ARAÇ, ŞÖFÖR,KAHVE, VE TATLILAR .MÜZE GİRİŞ ÜCRETLERİ.

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:GEZİ DIŞINDA GİRİLEN MÜZE VEYA CAFELER İLE UÇAK BİLETLERİ..UÇAK BİLETLERİNİ GELMEK İSTEYENLER KENDİLERİ ALABİLİR.

GEZİ ÜCRETİMİZ GURUPTAKİ KİŞİ SAYISINA VE GÜN SAYISINA GÖRE DEĞİŞMEKTEDİR.

TURUMUZ TAMAMEN BOŞNAK MEDYANIN  BİR ÇALIŞMA ÜRÜNÜDÜR. GERİ DÖNÜŞÜMLERE GÖRE BELKİ SENEDE BİR VEYA BİRKAÇ KERE YAPMAYI PLANLADIĞIMIZ BİR GEZİ ÇALIŞMASIDIR. GEZİYE OLAN YOĞUN TALEBİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRÜ BORÇ BİLİYOR, KAYITLARIMIZIN SINIRLI OLDUĞUNU HATIRLATMAK İSTİYORUZ.

BİLGİ İCİN :0505 797 78 59 ( watsapp ve telefon) VE yusuf: 0038762045631 viber, whatsapp

YORUM YAP