Bereket Konvoyu Balkanlar da » Boşnak HaberBoşnak Haber

17 Nisan 2024 - 20:02

Bereket Konvoyu Balkanlar da

Bereket Konvoyu Balkanlar da
Son Güncelleme :

14 Haziran 2016 - 12:10

Balkanları ülke ülke, şehir şehir gezerek iftar sofraları kurmaya devam eden Bayrampaşa Belediyesi Bereket Konvoyu Bosna-Hersek turuna başladı. Bosna’daki ilk programını Müslümanların yoğun olarak yaşadığı Cazin’de düzenleyen konvoy, burada 2 bin kişiye iftar verdi.

Bereket Konvoyu, Balkanlar’da gönül, kültür ve iftar sofraları kurmaya devam ediyor. Bulgaristan, Sırbistan ve Hırvatistan’ın ardından konvoy Bosna-Hersek’e ulaştı. Bosna’nın Cazin şehrinde 2 bin kişilik iftar sofrası hazırlayan konvoya ilgi büyüktü.

Cazin’deki iftar programına Bayrampaşa Belediye Başkan Yardımcısı Can Gökhan Balekoğlu’nun yanı sıra Cazin Belediye Başkanı Nermin Ogresevic, bölgedeki din adamları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Bereket Konvoyu, 15 Haziran Çarşamba Bosna-Hersek’in Taşan ve 16 Haziran Perşembe günü Srebrenic şehirlerinde iftar programı düzenleyecek.

Bosna-Hersek’in ardından Bereket Konvoyu Karadağ, Kosova, Arnavutluk, Makedonya, Sırbistan ve Yunanistan’da da iftar programları düzenleyerek Türkiye’ye dönecek.

 

Kaynak: Bayrampaşa Belediyesi http://www.bayrampasa.bel.tr/icerik.asp?is=0q11809q10q10q10q10q10q1hadq1qpis

5

 

YORUM YAP