Belgrad-Ankara Uçuşları Başlıyor..Bakın Hangi Firma Uçacak ? » Boşnak HaberBoşnak Haber

4 Aralık 2023 - 23:06

Belgrad-Ankara Uçuşları Başlıyor..Bakın Hangi Firma Uçacak ?

Belgrad-Ankara Uçuşları Başlıyor..Bakın Hangi Firma Uçacak ?
Son Güncelleme :

23 Kasım 2021 - 23:28

Türk Hava Yolları’nın (THY) markası Anadolu Jet‘in Ankara ile Sırbistan‘ın başkenti Belgrad arasındaki seferleri 23 Aralık’ta başlıyor.

Belgrad’da düzenlenen törene katılan Türkiye‘nin Belgrad Büyükelçisi Hami Aksoy, Türkiye-Sırbistan turizm ilişkileri açısından tarihi bir gün yaşandığını kaydederek, “Bir dönüm noktası diyebiliriz. Sırbistan  ile ilişkilerimiz her alanla artıyor.” dedi.

Belgrad-Ankara uçuşlarının 23 Aralık’ta başlayacağını aktaran Aksoy, seferlerin Sırp turist sayısını da artıracağını belirtti.

Sırbistan Ticaret Odası Başkan Danışmanı Miroslav Miletic de Ocak-Eylül 2021 döneminde 1 milyondan fazla turistin Sırbistan’ı ziyaret ettiğini anımsatarak, “Türkiye-Sırbistan ekonomik ilişkileri son yıllarda oldukça yükseldi. Türk yatırımları da arttı.” ifadelerini kullandı.

Dış ticaret hacminin 2020 itibarıyla 1 milyar 320 milyon avro olduğunu aktaran Miletic, Ankara uçuşlarının ekonomik ilişkilere büyük katkı sağlayacağını vurguladı.

Sırbistan Turizm Birliği Müdürü Marija Labovic ise Ankara uçuşlarının oldukça önem arz ettiğini ifade ederek, Türkiye’den Sırbistan’a gelen turist sayısında son yıllarda büyük artış yaşandığını söyledi.

 

BalkanNews/AA

YORUM YAP