Başbakan Yıldırım Bosna Hersek Dışişleri Bakanını Kabul Etti » Boşnak HaberBoşnak Haber

30 Mayıs 2024 - 03:50

Başbakan Yıldırım Bosna Hersek Dışişleri Bakanını Kabul Etti

Başbakan Yıldırım Bosna Hersek Dışişleri Bakanını Kabul Etti
Son Güncelleme :

08 Kasım 2016 - 16:21

Crnadak, 15 Temmuz darbe girişimini kınadı, Türkiye’ye destek verdiğini belirtti.

Bosna Hersek Dışişleri Bakanı Igor Crnadak, 15 Temmuz darbe girişimini kınadı ve Türkiye’ye destek verdiğini belirtti.

Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Başbakan Binali Yıldırım, Crnadak’ı kabulünde, Türkiye’nin Bosna-Hersek’in huzur ve refahına önem verdiğini, Balkanlardaki istikrarın Bosna Hersek’in istikrarı ile eş zamanlı değerlendirilmesi gerektiğini ve Türkiye’nin her alanda destek ve işbirliğini güçlendirme iradesinde olduğunu vurguladı. 15 Temmuz menfur darbe girişimi karşısında Bosna Hersek makamlarının gösterdiği dayanışma için teşekkürlerini dile getiren Yıldırım, bu konuda Bosna Hersek makamlarıyla işbirliğini artırarak sürdürme yönünde Türkiye’nin kararlılığını belirtti.

Yıldırım, Bosna Hersek’in Avrupa ve Avrupa-Atlantik kurumlarıyla bütünleşmesini desteklediğini ifade ederek, bu kapsamda, Bosna Hersek’in AB’ye üyelik başvurusunun kabul edilmiş olmasını memnuniyetle karşıladığını kaydetti.

Bosna Hersek Dışişleri Bakanı Crnadak ise 15 Temmuz darbe girişimini hemen kınadıklarını ve Türkiye’ye destek beyan ettiklerini, Türkiye’nin, Bosna Hersek’e verdiği destek için müteşekkir olduklarını, bundan sonraki dönemde de Türkiye ile her alanda ilişkileri geliştirme iradesine sahip olduklarını ifade etti.

 

Kaynak: http://beyazgazete.com/haber/2016/11/7/basbakan-yildirim-crnadak-gorusmesi-3553287.html

1

YORUM YAP