Sırbistan'da Korkutan Bomba İhbarları Kaosu » Boşnak HaberBoşnak Haber

4 Aralık 2023 - 23:33

Sırbistan’da Korkutan Bomba İhbarları Kaosu

Sırbistan’da Korkutan Bomba İhbarları Kaosu
Son Güncelleme :

02 Mayıs 2022 - 21:40

Sırbistan’da 22 okulda bomba ihbarı yapıldı. Paniğe neden olan ihbarlar sonrasında öğrenciler tahliye edildi.

Çarşamba günü Karadağ’da ülkenin dört bir yanında çok sayıda okula yapılan bomba ihbarlarının ardından bugün de Sırbistan, bomba ihbarları nedeniyle teyakkuza geçti.

Sırbistan Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Belgrad’daki yaklaşık yirmi liseye yerleştirilen bombayla ilgili olarak İçişleri Bakanlığı ve Güvenlik Bilgi Ajansı’na hemen bildirilen bir e-posta geldi.

Açıklamada, polis ve profesyonel servisler iddiaları doğrulayana kadar öğrenciler ve çalışanlar güvenli bir şekilde tahliye edildi.

Başbakan Yardımcısı ve Eğitim, Bilim ve Teknolojik Kalkınma Bakanı Branko Ruzic, ”Benzer bir durum birkaç gün önce komşu Karadağ’da da yaşandı. Polisimiz önce tehditleri araştıracak ve polis güvenli olduğunu teyit edene kadar çocuklar ve personel sınıflara geri gönderilmeyecek, ki bu bir önceliktir.“ dedi.

Şimdiye kadar polis, Rakovica şehir belediyelerindeki ve Zvezdara’nın bir bölümündeki okullara müdahale etti ve raporların yanlış olduğunu tespit etti, diğer okullarda ise kontroller sürüyor. Milli Eğitim, Bilim ve Teknoloji Kalkınma Bakanlığı, durumun gelişimi hakkında halkı bilgilendirecek.

Balkan News

YORUM YAP