Şentürk, İzmirli Boşnakların Gururu Oldu » Boşnak HaberBoşnak Haber

20 Temmuz 2024 - 21:09

Şentürk, İzmirli Boşnakların Gururu Oldu

Şentürk, İzmirli Boşnakların Gururu Oldu
Son Güncelleme :

27 Kasım 2016 - 20:11

Şentürk, İzmirli Boşnakların gururu oldu

İzmir Bosna Sancak Derneği üyesi olan Serhat Şentürk, O Ses Türkiye’de iki jüri üyesini döndürerek ikinci tura yükseldi ve ikinci turdaki rakiplerini beklemeye başladı.

Boşnak ezgisi Sevdalinka müziğinde ‘Moj Dilbere‘ isimli şarkıyla büyük beğeni kazanan İzmirli Boşnak Serhat Şentürk, O Ses Türkiye Yarışması’nda Jüri üyeleri’nden Sibel Can ve Gökhan ve Hakan kardeşleri kendisine döndürmeyi başaran Şentürk, tercihni Gökhan ve Hakan kardeşlerden yana kullanarak onların takımına girdi.

25 yaşında olan Şentürk Yaklaşık dört yıldır İzmir Bosna Sancak Derneği gençlik kollarında sevdalinka korosunda yer alıyor.

Serhat Şentürk ikinci tur kalmaktan mutlu olduğunu ancak bu başarıya giden ilk adım onun için ikinci tur çalışmalara şimdiden başladığını söyledi.

Şentürk sözlerine şöyle devam etti;
“Boşnakça bir şarkıyla seçildiğim için çok mutluyum. Kültürümüzü yaşamak ve yaşatmak için İzmir’de yaşayan benim gibi genç boşnaklara örnek olmak istiyorum umarım da olurum.İzmir’de Boşnak müziği yapan çok az sayıda müzisyen var, benim bu yarışmaya girme hedeflerimden birisi İzmir’de yaşayan Boşnak arkadaşlarımın kültürümüze sahip çıkarak  etkin ve aktif olarak boşnak müziğine eğilmelerini ve bu sayıyı artırmayı hedefliyorum.

İzmirli Boşnaklar düğünlerine İstanbul’dan Boşnak müzisyenleri getiriyor. İzmir Bosna Sancak Derneği’nde çok sayıda üye var bu üyeler içerisinde Boşnak müziği yapacak çok sayıda genç arkadaşımız var onlara destek verelim ve sayımızı artıralım ki düğünlerimizde İstanbul’dan müzisyen getirmeyelim.Benim ‘Rumeli Orkestrası’ adlı bir grubum var, çalışmalarımı bu grupla sürdürüyorum.O Ses Türkiye’de finale çıkmayı amaçlıyorum, umarım üst turlarda Balkan ezgileriyle kültürümüzü yaşatırım ve sizlerin desteği ile finale kalırım” diye konuştu.

Şentürk aynı zamanda klarnet ve klavye çaldığını ifade etti.

İzmir Bosna Sancak Dernek Başkanı Abdullah Gül’de şunları söyledi;

“Biz dernek olarak kültürümüzü her şeyi ile yaşatmak istiyoruz, genç kardeşimiz Serhat Şentürk Dernek üyemiz ve kurduğumuz ‘Sevdalinka Korosu’ nun üyesi yıllardır bu koro ile çalışıyor ve çalışmaya da devam ediyor.  Kardeşimizin O ses Türkiye şarkı yarışmasında üst tura çıkması bizleri çok mutlu etti, Serhat’ın bu başarısı umarım diğer genç kardeşlerimize örnek olacaktır ve bu başarının arkası yeni gençlerimizle gelecek.
Burada biz boşnaklara da görevler düşüyor, bu gençlerimizi desteklemeye davet ediyorum diye konuştu.

Serhat Şentürk’e ulaşmak isteyenlerin destek vermek isteyenler;

Tel: 0553 5957272
Rumeli Orkestrası Çamdibi

YORUM YAP