Evlilikte 60 Yılı Deviren Boşnak Çiftten Evlilere Uyarılar » Boşnak HaberBoşnak Haber

29 Mayıs 2024 - 02:52

Evlilikte 60 Yılı Deviren Boşnak Çiftten Evlilere Uyarılar

Evlilikte 60 Yılı Deviren Boşnak Çiftten Evlilere Uyarılar
Son Güncelleme :

26 Ağustos 2015 - 1:18

– Bosna Hersek’in Brçko kentinde yaşayan İbrahim ve Şida Smayloviç çifti, yarım asırdan fazla süren evliliklerinin sırrını “karşılıklı saygı”ya bağladı

BRÇKO – Bosna Hersek’in kuzey kesimlerinde bulunan Brçko’da yaşayan İbrahim ve Şida Smayloviç yarım asırdan fazla süren evliliklerini “karşılıklı saygı” ile sürdürdüklerini söyledi.

1955 tarihinde evlenen İbrahim (81) ile Şida (78) Smayloviç, 60. yıldönümünü kutladıkları evliliklerinin aşk ile temellendiğini ama ortak alınan kararların ve eşlerin birbirine olan saygısının da çok önemli olduğunu dile getirdi.

İlk görüşte birbirine aşık olan çiftin, evlerinin duvarında evlendikleri günün resmi dururken, Şida Smayloviç AA muhabirine yaptığı açıklamada, kaçarak evlendiklerini anlattı.

Şida, “İbrahim’i ilk gördüğüm anda aşık oldum ama askerliğini yapmadığı ve bir işi olmadığı için ailem onunla evlenmemi istemedi. Bir gece kuzeniyle birlikte gelip beni kaçırdılar, onunla kaçtığım için hiç pişman değilim” dedi.

Yarım asırdan fazla bir zamandır evli olan çift, iki oğlu ve dört torunu ile birlikte yaşadıkları Brçko kentinde mutlulukları ile gençlere örnek oluyor.(AA)

YORUM YAP