Boşnak Teknik Direktörün Görevine Son Verildi » Boşnak HaberBoşnak Haber

24 Temmuz 2024 - 09:52

Boşnak Teknik Direktörün Görevine Son Verildi

Boşnak Teknik Direktörün Görevine Son Verildi
Son Güncelleme :

11 Ocak 2016 - 16:22

Fransa İkinci Futbol Ligi (Ligue 2) ekibi Evian’da teknik direktör Safet Susic’in görevine son verildi.

Kulüpten yapılan açıklamada, ligde son 6 haftada bir puan alabilen Evian’ın Bosna Hersekli çalıştırıcısı Susic ile karşılıklı anlaşarak yolların ayrıldığı bildirildi. Takımı geçici olarak yardımcı antrenör Romain Revelli’nin çalıştıracağı belirtildi.

Türkiye’de birçok takımda teknik direktörlük yapan Susic, 2009-2014 yıllarında Bosna Hersek Milli Takımı’nda görev aldıktan sonra sezon başında Evian ile anlaşmıştı.

Susic’in teknik direktörlüğünde Ligue 2’de 20 haftada 5 galibiyet, 6 beraberlik, 9 mağlubiyet alan Evian, 21 puanla 13. sırada bulunuyor.

Hamburg’da Labbadia’ya uzatma

Almanya Birinci Futbol Ligi (Bundesliga) takımlarından Hamburg’da, teknik direktör Bruno Labbadia’nın sezon sonunda sona erecek sözleşmesi bir yıl uzatıldı.

Alman kulübünden yapılan açıklamada, Labbadia ile antrenörler Erdinç Sözler ve Bernhard Trares’in sözleşmelerinin 30 Haziran 2017 tarihine kadar uzatıldığı bildirildi.

Hamburg Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Dietmar Beiersdorfer, Labbadia ile teknik ekibin sözleşmesinin uzatıldığından dolayı mutlu olduğunu ifade ederek, 49 yaşındaki teknik direktörün büyük coşkuyla çalışmalarını sürdürdüğünü ve inanılmaz bir şekilde Hamburg ile özdeşleştiğini kaydetti.

Geçen sezon ligden düşme tehlikesi yaşayan Hamburg ekibinin başına nisan ayında getirilen Labbadia, takımın Bundesliga’da kalmasında önemli katkıda bulunmuştu.

Hamburg, bu sezonun ilk yarısını 22 puanla 10. sırada tamamladı.

 

KAYNAK : http://www.cnnturk.com/spor/futbol/saffet-susicin-gorevine-son-verildi

YORUM YAP