Bosna Sancak Derneğin den Srebrenica Basın Açıklaması » Boşnak HaberBoşnak Haber

28 Mayıs 2024 - 20:59

Bosna Sancak Derneğin den Srebrenica Basın Açıklaması

Bosna Sancak Derneğin den Srebrenica Basın Açıklaması
Son Güncelleme :

02 Temmuz 2016 - 14:33

İstanbul Anadolu Yakası Bosna Sancak Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği Srebrenica Katliamının 21.yıl dönümünde bir basın açıklaması yaptı işte o açıklama

İnsanlık tarihinin yaşadığı soykırımların unutulmayacaklarından biri olan SREBRENİCA BOŞNAK SOYKIRIMI’nın 21. yılındayız. Böylesi önemli insanlık suçlarını unutturmamak ve şehitlerimizi anmak için her yıl düzenlediğimiz anma etkinliklerimiz aşağıda açıklanmıştır.
11 Temmuz 2016 günü Bosna-Srebrenica’da anma etkinlikleri yapılacaktır. Bu etkinlikte derneğimiz yöneticileri yer alacak olup, ülkemizden de sanat, spor ve siyaset camialarından tüm kurum ve kuruluşların, kültürel ve toplum yararına tüm sivil toplum kuruluşlarının katılımını beklemekteyiz.
Aynı gün derneğimiz binasında yer alan Sancak Konferans Salonu’nda 1 hafta süreli Srebrenica Boşnak Soykırımı Fotoğraf Sergisi açılacak, 18.30’da İstanbul Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Raif Erişen’in sunacağı Srebrenica Boşnak Soykırımı konulu konferans gerçekleşecektir.
Saat 20.oo’de dernek binamızdan Bosna Parkı’na kadar geniş katılımlı bir yürüyüş yapılacak ve yürüyüş sonunda başta Srebrenica olmak üzere bütün soykırımları kınayan basın açıklamamız okunacaktır.
“Soykırım bir insanlık suçudur, insanlık bir daha bunları yaşamamalıdır!” diyen duyarlı tüm insanlarımızı, sivil toplum kuruluşlarını, siyasi parti temsilcilerini, sanat ve spor camiasının tüm isimlerini gerek Bosna’da gerekse Pendik’te derneğimiz tarafından düzenlenen etkinliklerde yanımızda olmaya çağırıyoruz.
Saygılarımızla…

Başkan
Erdoğan ERDEN

Haber: Boşnak Medya

666

 

 

YORUM YAP