Bakan Nebati, canlı yayında ağzından kaçırdı .. Politika Faizinin Yeni Rakamı... » Boşnak HaberBoşnak Haber

7 Ağustos 2022 - 20:12

Bakan Nebati, canlı yayında ağzından kaçırdı .. Politika Faizinin Yeni Rakamı…

Bakan Nebati, canlı yayında ağzından kaçırdı .. Politika Faizinin Yeni Rakamı…
Son Güncelleme :

28 Aralık 2021 - 16:47

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, canlı yayında Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu’nun Ocak ayında alacağı PPK (Para Politikası Kurulu) kararını ağzından kaçırdı.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, dün iktidara yakın medya kuruluşu A Haber-A Para ortak yayınında ‘Döviz endeksli TL mevduat’ sistemi ve yeni Ekonomi modeliyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

 

CANLI YAYINDA AĞZINDAN KAÇIRDI

Bakan Nebati programın bir bölümünde ise ağzından planlanan faiz oranını kaçırdı. Yüzde 14 olan politika faizine ilişkin Bakan Nebati yüzde 12 hedefi olduğunu söylese de hemen toparlamaya çalıştı.

Bakan Nebati canlı yayında, “Salgın dönemi bitti mi bitti. Ekonomi canlı mı canlı. Yüzde 12’lere…” şeklindeki açıklaması sonrasında program sunucusu, “Yüzde 12 mi duyduk?” diye sordu.

Bakan Nebati durumu toparlamak için sözlerini, “Çift haneli büyümeye gidiyoruz. Ülkede çarklar dönüyor. İhracat patlama yaptı” ifadelerini kullandı. Bakan Nebati’nin yüzde 12 şeklindeki ifadeleri politika faizinin çekilmek istenen nokta olduğu olarak yorumlandı. Merkez Bankası politika faizini şu anda yüzde 14 olarak uyguluyor.

milligazete.com.tr

YORUM YAP