www.vurgec.com Tayt modelleri" Ayakkabı fiyatları Kalem etek Abiye elbise

casino siteleri slot siteleri
Bosna Hersek Fahri Başkonsolosu A.Kemal Baysak Adana"da » Boşnak Haber

Bosna Hersek Fahri Başkonsolosu A.Kemal Baysak Adana"da » Boşnak HaberBoşnak Haber

1 Ekim 2022 - 15:57

Bosna Hersek Fahri Başkonsolosu A.Kemal Baysak Adana”da

Bosna Hersek Fahri Başkonsolosu A.Kemal Baysak Adana”da
Son Güncelleme :

30 Ocak 2015 - 16:50

der masaderTürkiye Bosna Hersek Kültür Der.Fed .Onursal Başkanı anıt topluve Bosna Hersek Fahri Başkonsolosu Ahmet Kemal Baysak, Turgutlu Bosna Dernek Başkanı Muharrem Baysak ile birlikte Adana Balkan Boşnak Türkleri Derneğini ziyaret etti. TBHKD.Fedarasyonu onursal başkanlarından rahmetli Fehmi Arazlı anısına, TEMA Vakfıyla birlikte  oluşturulan Koruluğun fidan dikme töreninden sonra yaptığı ziyarette A.Kemal Baysak ,derneklerimizin kardeşlik ve dayanışma içinde birlikte hareket etmesinin önemine değindi.

Adana ilinde Boşnak kültürümüzün yaşatılması adına yaptığı başarılı çalışmalardan dolayı dernek başkanı Züleyha Özbek”e Bosna Hersek Fahri Başkonsolosu olarak teşekkür yazısı  sundu.

Adanalı Boşnaklar Derneğinin kurulduğu yıl olan 2011 den  itibaren yapmış olduğu,

–  “8372 Srebrenitsa Sehidi İçin 8372 Ağaç Dikimiyle yapılan Anı Ormanı Projesi”

– “2012 Yılından itibaren gelenekselleşen ve  bu yıl da Adana Büyükşehir Belediyesi ve Balkan Dernekleriyle birlikte yapılan 3.Fehmi Arazlı Futbol Turnuvası”

-Adana Balkan Boşnak Türkleri Derneğinin girişimleriyle Adana Pınar Mah.de bir  bulvara “Aliya İzzetbegoviç ” adının verilmesi.

-Bu Bulvar üzerinde bulunan İlk ve Orta öğretim okuluna yine “Aliya İzzetbegoviç ” adının verilmesi

Şubat 2014 de Adana Merkez Parkı içinde 100 yıllık bir çınar ağacının önüne Boşnaklara yapılan soykırımın unutulmaması adına yapılan “Srebrenitsa Soykırım Anıtı”

gibi başarılı projelerden dolayı , özverili çalışmaları için dernek Yönetim Kurulu Üyelerine de teşekkür yazısı sunarak onore etti.

Adana Balkan Boşnak Türkleri Derneği Başkanı Züleyha Özbek de Fahri Başkonsolosumuz A.Kemal Baysak ” a  Srebrenitsa Soykırım Anıtının büyük bir maketini sunarak , değerli katkıları ve destekleri için teşekkür etti.

Fatma GÜLKAN – Adana Temsilcisi

 

anıt hediye

YORUM YAP